אפקט טשטוש
תמונה של AI-LewisClark
2024-01-07
Edit Trip לשנות
סימניה טיוללשמור

הרובע היהודי בפראג מסלול טיול

מסלול טיול ברובע היהודי של פראג

ביקור ברובע היהודי שבלב פראג הוא חוויה המשלבת היסטוריה, תרבות ואמנות. התחלת הסיור שלנו תהיה בכיכר העיר העתיקה, ממנה נצעד לכיוון רחובות הרובע היהודי הציוריים. המסלול ייקח אותנו קודם לבית הכנסת הישן-חדש, העדות העתיקה ביותר לקהילה היהודית בפראג, שחלקיה עומדים מהמאה ה-13.

משם נמשיך לבית הקברות היהודי העתיק, שהוא אחד האתרים המרשימים והמרגשים בעיר. המקום מלא בקברים עמוסים שהזמן הטביע בהם את חותמו, ושופע באגדות ובסיפורים אישיים. לאחר מכן, נבקר בבית הכנסת פינקס, שהוא כיום מוזיאון מרגש המוקדש לנספים מקהילת פראג שבמהלך השואה.

הטיול ימשיך לבית הכנסת מייזל, שבו מוצגת תערוכה מרתקת על תרבות ואמנות יהודית במאות האחרונות. כמו כן, נבקר בבית הכנסת קלוז'ניץ, שמציג תרבות ומנהגים של היהדות. ועבור אוהבי אמנות, התחנה הבאה תהיה גלריית רוברט גוטמן, שבה נוכל להעריך את תרומתם של אמנים יהודים לאמנות המודרנית.

אם זמנכם מתיר, אל תחמיצו גם ביקור במרכז ז'אן פרנק, אשר קרוי על שם הנערה שדפי יומנה הפכו לסמל של תקווה ואמץ לב דרך היסטוריה כה עצובה. המרכז מתמקד בחינוך נגד הגזענות וקידום ערכי שלום וסובלנות בין בני אדם. המסלול המוצע מאפשר לטעום מהמורשת העשירה והמרתקת של הקהילה היהודית בפראג, תוך כדי שהוא מחבר בין עבר להווה.

תכנן את טיול החלומות שלך בחינם עם AI
צור מסלול מותאם אישית ללא מאמץ עם המתכנן המופעל בינה מלאכותית שלנו.
תכנן עכשיו
Upgrade BackgroundUpgrade Picture

מקומות מומלצים לביקור

 • נקודת טיול1

  בית הכנסת פינקס

  בית הכנסת פינקס הוא אתר היסטורי המציג את תולדות יהדות פראג וההתמודדות עם זוועות השואה. הוא מהווה מוזיאון לזיכרון הקורבנות היהודיים מצ'כוסלובקיה, עם קירות מתעתעים המכילים שמות כ-80,000 יהודי צ'כי שנרצחו. המקום משמש כמנורת דרך לדורות העתידים להבין ולזכור את העבר.
  Open Google Maps Button
 • נקודת טיול2

  בית הכנסת הישן-חדש

  בית הכנסת הישן-חדש הוא אחד המבנים הקדומים ביותר ברובע היהודי והוא אחד הבתי כנסת העתיקים העומדים באירופה. בעל ארכיטקטורה ייחודית עם מערכת קשתות גותיקה מרהיבה, הוא משקף את ההיסטוריה התרבותית והרוחנית של הקהילה היהודית. המקום מקשר בין עבר להווה ומאפשר הבנה עמוקה יותר של המורשת היהודית.
  Open Google Maps Button
 • נקודת טיול3

  בית הקברות היהודי העתיק

  בית הקברות היהודי העתיק בפראג הוא אחד האתרים המשמעותיים ביותר עבור הקהילה היהודית המקומית והבינלאומית. הוא משמש כאתר הנצחה והזיכרון, עם מאות שנים של קבורות שמספרות את סיפור חייהם של יהודי פראג. בית הקברות מרשים ביופיו הצפוף והאינטימי, והוא מבטא את המחויבות לכבוד ולשמר את העבר גם בעתיד.
  Open Google Maps Button
 • נקודת טיול4

  בית הכנסת מייזל

  בית הכנסת מייזל שברובע היהודי של פראג מספק חוויה תרבותית והיסטורית מעמיקה, הוא חלק ממוזיאון יהודי פראג ומציג תערוכות המתארות את היסטוריה ותרבות היהודים בבוהמיה ומורביה. האדריכלות של בית הכנסת מרהיבה ושימורו של המבנה מאפשר למבקרים להתרשם מאומנות הבניה היהודית של המאה ה-16. המקום מדגים את הקשר העמוק בין היהודים להיסטוריה של העיר פראג והוא נכס תרבותי חשוב.
  Open Google Maps Button
 • נקודת טיול5

  בית הכנסת קלוז'ניץ

  בית הכנסת קלוז'ניץ, המתוארך למאה ה-16, הוא אחד הדוגמאות הפוריות ביותר לבתי כנסת ברנסאנס העליון שבויתה קהילה יהודית מורחבת ופעילה. כחלק ממוזיאון יהודי פראג, בית הכנסת מארח תערוכות העוסקות במנהגים יהודיים ובפריטי יודאיקה יוקרתיים, המבקרים יכולים ללמוד על פעילות דתית וחברתית יהודית באופן אינטראקטיבי ומרתק. הביקור בבית כנסת קלוז'ניץ משלב בין אמנות להיסטוריה ומאפשר חוויה מעשירה של המורשת היהודית.
  Open Google Maps Button
 • נקודת טיול6

  מרכז ז'אן פרנק

  מרכז ז'אן פרנק בפראג מייצר קשר דינאמי בין העבר הכואב של השואה לבין התודעה הסובלנית של הנוער והמבוגרים בהווה. הוא מציע תערוכות ופעילויות חינוכיות המנסות ללמד על ההשלכות הנוראיות של גזענות ואנטישמיות. דמותה של ז'אן פרנק משמשת כסמל לעמידה בפני חוסר צדק והמרכז עצמו הוא מקום מפגש חשוב שמעודד שיח ומחשבה קריטית. ביקור במרכז מעניק הזדמנות להתבונן על ערכים של דמוקרטיה וזכויות האדם.
  Open Google Maps Button
 • נקודת טיול7

  גלריית רוברט גוטמן

  גלריית רוברט גוטמן שוכנת בלב רובע היהודי בפראג והיא מציעה תערוכות אמנות שמביאות את סיפור היהודים בצ'כיה דרך עיניים אישיות. הגלריה מחווה לאמניות ואמנים יהודיים, מציינת את תרומתם לתרבות המקומית והבינלאומית, ומשרתת כפורום לדיון על יחסי יהודים-חברה דרך אמנות. בגלריה ניתן לפגוש יצירות אשר מתווכות סיפורים של זהות, היסטוריה והתמודדות, מה שהופך אותה למקום ביקור חובה לחובבי אמנות והיסטוריה.
  Open Google Maps Button


אירועים מקומיים


מוזיקה לטיול שלך


  מסעדות מומלצות


  המלצות על מלונות

  • The Emblem Hotel

   מלון בוטיק עם עיצוב מודרני ומפואר שנמצא קרוב מאוד לכיכר העיר העתיקה, מציע חווית שהיה מפנקת עם ספא וגג עם נוף פנורמי.
   פתח את מפות גוגל
    תמונה עבור The Emblem Hotel
   • Aria Hotel

    מלון יוקרתי המוקדש למוסיקה, כל קומה מוקדשת לז'אנר מוסיקלי שונה וכל חדר לאמן נבחר, מציע גם ספרייה מוסיקלית וסיורים של אורך החיים.
    פתח את מפות גוגל
     תמונה עבור Aria Hotel
    • Dancing House Hotel

     שהייה במבנה הדסינג האאוס שנוצר על ידי האדריכל פרנק גרי, מספקת חוויה עיצובית ייחודית עם חדרים המשקיפים על נהר הוולטבה.
     פתח את מפות גוגל
      תמונה עבור Dancing House Hotel
     • Buddha-Bar Hotel

      מלון ברמה עולמית בהשראה אסיאתית, המציע חיבור בין שגרתיות זוהרת והרפתקה קולינרית במסעדתו המעולה.
      פתח את מפות גוגל
       תמונה עבור Buddha-Bar Hotel
      • Hotel Josef

       מלון בעיצוב מודרני ונקי של גיל קופמן, מלון יוסף מבטיח שהיה באווירה רגועה עם נגישות מעולה לנקודות העיניין בעיר.
       פתח את מפות גוגל
        תמו�נה עבור Hotel Josef
       • Hotel Icon

        Cosmopolitan Hotel Prague

        פתח את מפות גוגל

        Cosmopolitan Hotel Prague

        מלון בוטיק יוקרתי בלב העיר העתיקה, מציע עיצוב קלאסי משולב עם נגע מודרני ומסעדת שף נחשבת.
        פתח את מפות גוגל
         תמונה עבור Cosmopolitan Hotel Prague